Næmingar
Vikuætlan / Tímatalva

Vika 44 - 2020

  • Mánadagur
    26. oktober
    Danskt
    Heima: Tavs er liðugt lisin; tit hava skuggað Shiro, fluuna, hugsa um litskiftini o.a.!
    Í skúlanum: Vit arbeiða við at gera "Berettermodellen" - tit seta Tavs inn í modellið, seta litirnir inn og seta Shiro og fluurnar inn. Eg havi gjørt eitt ark við "Berettermodellen" klárt til tykkara at fylla út og arbeiða við.
    Næmingasamrøđur
    føroyskt
    Lesið Lærarin í Les 1

    Lærið tykkum 4.ø av Leivs kvæðinum uttanat
  • Týsdagur
    27. oktober
    Støddfrøði
    2. blokk
    Næmingasamrøđur
    føroyskt
    Lærið tykkum 5.ø av Leivs kvæðinum uttanat

    Fyrireikið fyrisøgnina "Springarar"
    - skrivið hana av
    - stavið torfør orð hart fyri onkrum
    - setið umsøgn og grundorð í tekstin

    Mállæra: Verkevni 14 - 16 skulu vera liðug
    Týskt
    Lesið s. 32-34 í “Alles klappt”.
  • Mikudagur
    28. oktober
    Trivnaðardagur - kl. 8-13
    Frá ormveru til firvald. Arbeitt verður við styrkjum sum egintamarhaldi, ágrýtni og forvitni.
    Foreldraviðtalur - byrjað verður kl 13.30
    13.30: Teresa
    13.50: Heðin
    14.10: Elsebeth
    14.30: Jákup
    14.50: Sanna
    15.10: Albin
    15.30: Marjun
    Steðgur: 15.50-16.00
    16.00: Sunrid
    16.20: Sjúrður
    16.40: Bára
    17.00: Jóhann
    17.20: Sára
    17.40: Alma
    18.00: Boas
  • Hósdagur
    29. oktober
    Danskt
    Tavs
    Týskt
    Lesið s. 36 í “Alles klappt”. Lurtið eftir ljóðfíluni og týðið til gott føroyskt.
  • Fríggjadagur
    30. oktober
    føroyskt
    Lesið Ikki so galið í Les 1

    Lærið tykkum 6.ø av Leivs kvæðinum uttanat

Tímatalvan hjá 8.a flokki

8.a fl. Mánadagur Týsdagur Mikudagur Hósdagur Fríggjadagur
08:00-08.45

Samfelagsfrøði 

Føroyskt Støddfrøði Alis- og evnafrøði Søga og samtíð
08:45-09.30 Samfelagsfrøði  Føroyskt Støddfrøði Alis- og evnafrøði Søga og samtíð
10.00-10.45 Føroyskt Støddfrøði Kristni Danskt Enskt
10:45-11.30

Føroyskt

Alis- og evnafrøði Kristni Danskt Enskt
12.00-12.45 Danskt

Týskt

Enskt Lívfrøði Støddfrøði
12:45-13.30 Danskt Týskt Enskt Lívfrøði Støddfrøði
13:40-14.25 Ítróttur   Landafrøði  Týskt/Heimkunnleiki  Føroyskt
14:35-15.20 Ítróttur    Landafrøði   Týskt/Heimkunnleiki  

Flokslærari: Súsanna Holm  Føroyskt: Lovisa Niclasen  Støddfrøði: Trúgvi Hansen

Danskt: Súsanna Holm  Enskt: Súsanna Holm  Týskt: Astrið Breckmann

Kristni: Andrea Niclasen  Søga/samtíð og samfelagsfrøði: Heidi Bjarkhamar 

Alis-/evnafrøði og landafrøði: Trúgvi Hansen  Lívfrøði: Petur Veihe

Ítróttur: Marni Djurhuus og Ann Chanett Danielsen

Heimkunnleiki: Súsanna Holm